Fotowoltaika dla rolnika.

Prowadzisz własne gospodarstwo rolne? Fotowoltaika jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Instalacja fotowoltaiczna co raz częściej staje się nieodłącznym elementem nowoczesnego rolnictwa. Jako rolnik doskonale wiesz jak warunki atmosferyczne wpływają na Twoje plony, tak my jako firma specjalizująca się w nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu fotowoltaiki wiemy, jak sprawna instalacja fotowoltaiczna wpływa na rentowność Twojego gospodarstwa. Energia słoneczna pomoże uniezależnić się Twojemu gospodarstwu od stale rosnących cen energii elektrycznej.


Darmowa wycena

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnika. Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Jest wiele powodów do tego, abyś zainwestował w instalację fotowoltaiczną. Darmowy prąd, nie jest jedyną korzyścią płynącą z takiej inwestycji.

  • Tania energia — zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną jest czymś normalnym, jeśli prowadzisz nowoczesne, zmechanizowane gospodarstwo rolne. Dlatego inwestycja w instalację fotowoltaiczną to doskonała alternatywa dla prądu z sieci energetycznej. Twój indywidualny opiekun określi zapotrzebowanie na prąd Twojego gospodarstwa, po czym zaproponuje optymalną moc instalacji PV. W ten sposób uniezależnisz się od wzrostu cen energii elektrycznej. Pamiętaj, że niewykorzystaną energię możesz odprowadzać do sieci energetycznej, aby odebrać ją w momencie, kiedy zwiększysz zapotrzebowanie na prąd
  • Fotowoltaika dla rolnika o 25 % taniej — jako rolnik, jeśli interesuje Cię fotowoltaika na budynku gospodarczym, masz prawo wnioskować o dotację z samorządowych i rządowych programów, pozyskując w ten sposób środki na dofinansowanie instalacji PV w wysokości kilkudziesięciu procent kosztów kwalifikowanych. Poza tym możesz skorzystać z niskooprocentowanych kredytów, których rata będzie niższa niż Twój obecny rachunek za prąd, a przede wszystkim z ulgi inwestycyjnej w wysokości 25% odliczanej od podatku rolnego. Ulgę możesz odliczać nawet przez 15 lat.
  • Poprawa wizerunku — konsumenci są dziś coraz bardziej wymagający, również w zakresie ekologii, chętniej sięgając po produkty lokalne i bio. Jeśli Twoje gospodarstwo będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii, poprawisz swój wizerunek i zaprezentujesz się jako nowoczesny, ekologiczny rolnik, nie płacąc przy tym za prąd.
  • Możliwości i rozwój — fotowoltaika dla gospodarstw rolnych jest szansą na rozwój. Zaoszczędzone środki możesz zainwestować w nowoczesny sprzęt, jeszcze bardziej mechanizując swoje gospodarstwo. Inwestując w nowe maszyny i technologie, usprawnisz pracę w gospodarstwie.

Fotowoltaika nie tylko na budynku gospodarczym

Fotowoltaika na budynku gospodarczym to najczęściej spotykana forma instalacji PV w przypadku gospodarstw rolnych. Jednak na instalację fotowoltaiczną możesz również wykorzystać dach domostwa lub grunt. Należy pamiętać o tym, że instalację fotowoltaiczną na gruncie, możesz skierować idealnie na południe, maksymalizując swoje uzyski i pracę instalacji. Warto zwrócić uwagę na to, że na efektywność pracy modułów fotowoltaicznych wpływa ich temperatura, w przypadku instalacji wolnostojącej obieg powietrza jest najbardziej swobodny, przekłada się to na zwiększone uzyski.

Sprawdź jak możesz zacząć oszczędzać

Rolniku! Chcesz wiedzieć ile możesz zyskać dzięki instalacji fotowoltaicznej w Twoim gospodarstwie? Zapraszamy do kontaktu to nic nie kosztuje. Wytłumaczymy wszystko w prosty i przejrzysty sposób


Instalacja fotowoltaiczna od Elektro Control, bezkonkurencyjna dla polskiego rolnika.

Jeśli przejdziesz na energię słoneczną i skorzystasz z naszych usług, masz pewność, że zainwestowane środki zwrócą się w ciągu nawet 5 lat. Okres zwrotu może być jeszcze krótszy, kiedy z pomocą naszego działu finansowego będziemy się ubiegać o dofinansowanie lub skorzystamy z ulgi inwestycyjnej, prowadząc Cię przez cały proces, krok po kroku.

Zajmujemy się usługą kompleksowo, od wyliczenia zapotrzebowania na energię, przez montaż, aż po wszelkie formalności. Z nami zawsze inwestujesz w produkty najwyższej jakości. Panele słoneczne, falownik, wszystkie akcesoria pochodzą z oferty renomowanych i cenionych marek w branży, które udzielają na nie wieloletniej, nawet 25-letniej gwarancji. Zobowiązujemy się też do serwisu instalacji fotowoltaicznej w w toku eksploatacji.

Sprawdź jak możesz zacząć oszczędzać


Nasze realizacje


Miejsce instalacji

Otocznia Nowa

Moc instalacji

4,8 kWp


Opinia

Firma Elektro Control od samego początku pokazała swoją przewagę nad konkurencją. Przede wszystkim super kontakt z profesjonalnym doradcą klienta, który odpowiedział na każde nawet proste pytanie, które dla laika może być bardzo ważne. Kolejny plus to sam montaż, który był bardzo dokładny, szybki i dodatkowo na duży plus po stronie firmy jest porządek, jaki został po zakończeniu ich pracy. Polecam, dla mnie firma godna zaufania. Tak dalej!!!

Miejsce instalacji

Dąbrówka

Moc instalacji

5,76 kWp


Opinia

Wykonawca wykonał mikro instalację fotowoltaiczną o mocy 5,76 kWp, postarał się o dobry dobór materiałów panele REC 320 Wp i falownik fronius 503M, pod marudnego klienta,pomimo trudności z dostępem do paneli wykonawcy udało się jednak dla mnie jakoś je zdobyć. Praca wykonana w terminie umownymy, choć chciałbym szybciej 😄 Duży plus za cenę.Na montażu ojciec właściciela dba o jakość pracy i klienta. Nie naciągają na kasę, około 10 % taniej niż konkurencja,dobry kontakt z panem Krzysztofem odpowiedzialnym za ofertowanie. Mam nadzieję, że po roku pracy instalacji spotykamy się na rozbudowie instalacji na cele grzewcze.

Miejsce instalacji

Rusiec

Moc instalacji

9,8 kWp


Opinia

Świetna, rzetelna firma. Zainstalowali mi instalację 9.8 kW. Użytkuję ją od 1.5 miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Panele full black wyglądają obłędnie na dachu a falownik z aplikacją na telefon dają podgląd na produkcję. Montaż zajął 2 dni a ekipa była bardzo sprawna i profesjonalna. Polecam!

Miejsce instalacji

Sierpc

Moc instalacji

4,3 kWp


Opinia

Pełen profesjonalizm od chwili oględzin miejsca montażu, poprzez projekt aż po sam montaż i uruchomienie. Zarówno Pan Paweł jak i ekipa montażystów wiedzą co robią i jak robią. Wszystko odbyło się zgodnie z terminem i umową. Sobie i innym życzę takiej współpracy. Na pewno będę polecał