7 kwietnia, 2021
pompa ciepła, czyste powietrze

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Powietrzna pompa ciepła bazuje na niskotemperaturowej energii cieplnej pochodzącej ze środowiska naturalnego. Pobiera energię zmagazynowaną w powietrzu i przekazuje ją do wody w układzie grzewczym. Pompa ciepła jest urządzeniem uniwersalnym, które może funkcjonować przez cały rok, zapewniając optymalną temperaturę w budynku zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Urządzenia te charakteryzuje całoroczne podgrzewanie wody użytkowej, a także możliwość chłodzenia w upalne dni. Ciepło może być dostarczane do budynku na kilka sposobów, poprzez ogrzewanie podłogowe, grzejniki czy klimakonwektory, a także w kombinacjach, np. ogrzewanie podłogowe i grzejniki.
30 marca, 2021
fotowoltaika

Jak firma Elektro Control dobiera instalację fotowoltaiczną krok po kroku?

Krok 1. Dobór odpowiedniej mocy instalacji fotowoltaicznej na podstawie zużycia energii elektrycznej w budynku. Moc instalacji fotowoltaicznej zależy od rocznego zużycia energii elektrycznej (odczytujemy go z rachunku za prąd, podany w kWh). Warto przeanalizować kilka ostatnich lat aby sprawdzić czy zużycie rośnie, spada czy utrzymuje się na stałym poziomie oraz czy planujemy zakupić nowe urządzenia na prąd. Zawsze jednak możemy instalację rozbudować.
23 marca, 2021
akumulatory, baterie

Koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 10 kWp z magazynem energii

Kwestia magazynowania energii od lat spędza sen z powiek wielu inwestorom instalacji fotowoltaicznych. Jeszcze niedawno był to system nieosiągalny dla zwykłego „Kowalskiego” ze względu na swoją wysoką cenę. Na szczęście raport SolarPower Europe pokazuje, że cena baterii zaczyna gwałtownie spadać. Dodatkowym impulsem do tego jest coraz większa liczba instalacji prosumenckich co powoduje zaburzenia energii w sieci.